Що таке масаж?Яким чином ця процедура вплває на організм людини?Чому масаж потрібен кожному з нас?На ці та інші питання постараємось коротко віповісти в цій статті.
Масаж - головний елемент так званого «здорового способу життя». Приходячи на масаж до грамотного професіонала, Ви відпочиваєте, але насправді - м'язи отримують механічне навантаження. Давним-давно, коли не існувало ні таблеток, ні лікарень, для лікування застосовували саме масаж.
Завдяки масажу спокійним і розслабленим стає психічний стан, що дуже корисно для підвищення концентрації та уваги, творчої та продуктивної діяльності.
Знижуючи стрес, ми допомагаємо організму відновитися: у нас зменшується почуття тривоги, знижується кров'яний тиск, ми починаємо правильно і спокійно дихати.
Діючи на все тіло, масаж покращує кровообіг, що дозволяє кисню і поживним речовинам досягати навіть найвіддаленіших частини вашого тіла.
Вплив масажу на м'язову систему людини.
Усі м'язи рясно забезпечені судинами, так як потребують постійного притоку кисню і поживних речовин. При нездатності кровообігу вивести з м'язів продукти обміну речовин, в них накопичується молочна кислота, яка в свою чергу викликає втому мускулатури. Масаж сприяє посиленню кровообігу, виведенню з м'язів метаболітів. За допомогою масажу можна домогтися як зниження тонусу м'язів (що важливо у дітей, так як у них підвищений м'язовий тонус може привести до деформації скелета), так і приведення м'язів в тонус (це важливо для людей, що ведуть малорухливий спосіб життя, або з метою реабілітації). Багато запальних процесів у м”язах лікуються за допомогою масажу.
Вплив масажу на серцево-судинну та лімфатичну систему.
Серце - потужний насос в тілі людини, який забезпечує потік крові по судинах і постачання всіх органів і систем. З артеріальною кров'ю органи отримують кисень, поживні речовини і воду, а з венозною кров'ю відбувається видалення з органів продуктів обміну речовин, вуглекислого газу. Масаж сприяє посиленню кровообігу у всіх органах, тим самим посилюючи метаболізм в них. Стимулюючи лімфообіг, масаж сприяє зменшенню набряків, болю в кінцівках. Масаж сприяє активізації лімфатичної системи, підвищенню імунітету та природних механізмів захисту. Здорова лімфатична система - запорука стійкості до різних захворювань.
Вплив масажу на нервову систему.
Нервова система регулює всі процеси в організмі людини, забезпечує зв'язок людини з навколишнім середовищем. Функції всіх органів залежать від стану нервової системи. За допомогою масажу можна домогтися як посилення процесів гальмування в нервовій системі, так і збудження її функцій. Так, неглибокий повільний масаж, сприяє розслабленню і знімає тонус внутрішніх органів. Швидкий і глибокий масаж збуджує симпатичну нервову систему і активує серцево-судинну діяльність, стимулює залози внутрішньої секреції і органів травлення. Масаж знімає болі за ходом нервових пучків, так звані радіальні болі. Поліпшуються функції периферичної та центральної нервових систем, що призводить до реабілітації всіх систем первинних патологічних процесів.
Багато хто страждає від болю в шиї і спині, який виникає в ході життя від поганої постави , або в результаті підйому важких предметів і є проявом однієї з проблем хребта. Біль може виникати в нижній або верхній частині спини, або в області плечей і шиї.
Розслаблення м'язової тканини при масажі приводить до зняття болю. При болях у ногах загальний масаж є також ефективним, оскільки поліпшує кровообіг, розслаблює і стимулює м'язи. Регулярний масаж підвищує гнучкість суглобів.
Загальний масаж знімає або зменшує венозний застій, викликає прискорення капілярного кровообігу, підвищення тонусу судин в результаті чого відбувається поліпшення функціонального стану як ділянки що масується, так і всього організму в цілому, проходять запалення та набряки.
Поліпшення роботи серцево-судинної системи благотворно позначається на зовнішньому вигляді шкіри, що, безумовно, робить її більш молодою, здоровішою і привабливішою на вигляд за рахунок очищення від відмерлих клітин епідермісу.
Таким чином, за допомогою масажу можна впливати як на окремі органи з метою нормалізації їх функції або лікування, так і на весь організм в цілому, сприяючи його оздоровленню.